Zaměřeno na

Hrajeme si

Obtížnost

Věk dítěte

Počet dětí

Určeno pro

Časová příprava

Čtenáři radí

Doporučení

Menu

Reklama

Nové hry

Nejoblíbenější hry

Chat

Odkazy

Info

Čtenáři radí

jak na utváření dvojic

1. Molekuly
Vedoucí říka různá čísla a hráči musejí co nejrychleji utvořit skupinu o správném počtu "molekul". Tuto hru můžeme zakončit číslem 2 a tím získáme dvojice nezávisle na kamarádství.

2. Říkadlo
Známe spousty říkadel a ty můžeme také použít u tvoření dvojic.
Např.: "U potoka roste kvítí, říkají mu Petrklíč, na koho to slovo padne, ten musí jít z kola pryč".
Použít se dá samozřejmě jakékoliv jiné.

3. Los
Různými způsoby losování, třeba přes zvířátka na obrázku (dvě stejná zvířátka na kartičkách uložených v klobouku), předměty které k sobě patří (klíč a zámek, bota a tkanička, ...).

4. Předměty
Do krabičky z Kinder vejce, nebo obalu od foto filmu, vložíme jeden drobný předmět, a to tak, aby existovaly vždy dvě krabičky se stejným obsahem. Předmětem může být třeba rýže, písek, fazole, hrášek, apod.. Každý hráč si vybere jednu krabičku. Obsah krabičky lze zkoumat pouze sluchem. V žádném případě není dovoleno krabičku otevřít.
Úkolem všech je, najít hráče se stejným obsahem krabičky.
Pozor hra je náročnější, proto ji nehrajte s malými dětmi! Pokud si ji přesto s nimi chcete zahrát, tak volte hodně různorodé předměty.

5. Oči
Všichni se rozejdou po místnosti a jsou v naprosté tichosti. Pouze pomocí očí a výrazových gest si hledají dvojici. Každý může libovolně nabídnout i odmítnout nabídku. Důležité je, aby všichni dodržovali pravidlo mlčení. Tento způsob tvoření dvojic je nekontaktní, a proto vhodný mezi hráči, co si jsou navzájem cizí.

6. Lístečky
Potřebujeme barevné lepící štítky. Každému hráči připevníme jeden na záda tak, aby neviděl svou barvu. Barvu lístků ostatních hráčů ale vidí. Všichni mají za úkol, najít někoho, kdo má stejnou barvu jako oni. Vše se děje v tichosti, bez mluvení.
V této hře je důležité spíše okolí, které vás nasměruje k správnému hráči s vaší barvou, než rychlost, nebo váš postřeh.


28.11. 2007 v 12:47Vložil : Ellí